Aktuálne informácie od 13.09.2021

Vážený pacienti.

Na základe usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky číslo Z075796-2021 sprísňujeme pravidlá príjmu pacientov na hospitalizáciu, a opatrenia počas hospitalizácie.

Od 13.9.2021 sa musia všetky osoby – zaočkované, nezaočkované aj v prípade prekonania ochorenia COVID -19 – pred nástupom na plánovaný pobyt v nemocnici preukázať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín. Výnimku tvoria len deti do 3 rokov.

Pre dodržanie termínov hospitalizácie prosíme pacientov ktorý nastupujú na najbližší pobyt 13.9.2021 – 21.9.2021 aby sa čo najskôr objednali na RT-PCR vyšetrenie.

RT-PCR testy sú hradené pre pacienta (dieťa) a jedného sprievodcu zdravotnou poisťovňou. Je potrebné objednať sa cez portál www.korona.gov. Po zadaní osobných údajov zaškrtnete v objednávacom systéme v časti „Vyberte príznaky alebo dôvod vyšetrenia“ možnosť „Idem na predoperačné vyšetrenie“ a vpíšete dátum nástupu na rehabilitačný pobyt. Portál Vám automaticky vytvorí termín PCR testovania hradeného zdravotnou poisťovňou.

V prípade záujmu o druhého sprievodcu na rehabilitačný pobyt, musí mať aj táto osoba negatívny RT – PCR test nie starší ako 72 hodín, ktorý však nie je hradený zdravotnou poisťovňou.

Taktiež žiadame pacientov aby na rehabilitačný pobyt nastupovali len bez akútnych príznakov ochorení – zvýšená teplota (aj pri raste zubov), zahlienenie (aj alergické), kašeľ (aj alergický).

Návštevy sú povolené len v exteriéri nemocnice, v žiadnom prípade nie je povolený vstup do interiéru oddelenia.